KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13766179
nr 1376 6179
Sven Olof Rosén
(1908-1982), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad, daterad -53. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Sven Olof Rosén, svensk målare och grafiker född 1908, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:59:30
1/2 20:47:58
100 kr
1/2 20:54:30
Sven Olof Rosén
Läs mer om Sven Olof Rosén